• Sıkça Sorulan Sorular •

Meyve ve sebzelerin liflerine de ihtiyacımız yok mu?

Tabii ki var. Lifli yiyecekler sağlıklı bir boşaltım sistemine sahip olmamız açısından çok önemli. Günümüzde pek çok kişi günlük beslenmelerinde yeterince sebze ve meyve tüketmediklerinden zaten bu açıdan eksiklik yaşıyorlar. ‘Juice cleanse’ yaptıktan sonra günde en az bir juice tüketmeyi ve günün bir öğününü lifli sebzelerden oluşan bir yemeğe ayırmayı alışkanlık haline getirdiğinizde bu konu üzerinde fazla düşünmenize gerek kalmayacaktır. Aslında en ideali öğlen katı besinlerden oluşan ana yemeğimizi yemek ve sabah ve akşam sebze, meyve suları tüketmektir. Ayrıca smoothielerle de lif ihtiyacımızı karşılayabiliriz. 

Neden Juicy Life sebze meyve sularını tercih etmeliyiz?

Marketlerden aldığımız meyve suları her ne kadar doğal katkısız ve besin değeri yüksek olarak satılsa da aslında taze, canlı ve besleyici değildirler. Gerçekten de taze meyvelerden ve katkı maddesi kullanılmadan üretilmiş olabilirler ama tüm bu içecekler pastorize ediliyor yani ısıtılıyor. Uzun bir raf ömrü için öncelikle meyve sularında bozulmaya yol açan mikroorganizmaların öldürülmesi gerekir. Mikroorganizmaların ölmesi için meyve suyu 95-99˚C’de 30-60 sn. tutulur.

Fakat aynı zamanda meyve suyunda bulunan enzimler de yok olmaktadır. Tabii ki bu meyve sularında da bir miktar vitamin ve mineral bulunmaktadır fakat taze meyve suları gibi hiç bir zaman olamaz. Raf ömründen de anlaşılabileceği gibi bu içeceklerin içinde canlı hiç bir şey kalmamıştır. Genellikle uzun ömürlü meyve suları meyve ile pek alakalı olmayan sulandırılmış meyve posası, yapay tatlandırıcılar ve katkı maddeleri içermektedir. Karton meyve sularının çoğu konsantreden yapılmakta ve sonradan su eklenmektedir.

Meyve sebze sularının hayatımızdaki yeri ne olmalı?

 Sürekli meyve sebze suları ile beslenmemiz katı hiçbir şey tüketmememiz ömür noyu sürdürülebilecek bir şey değildir. Bu bir detoks programıdır veya etkili bir kilo verme aracı olarak da kullanılabilir. Aslında bu güzel yöntemi hayata sokmanın en iyi yolu bunu kahvaltı alışkanlığı haline getirerek güne taze sıkılmış sebze ve meyvelerden oluşan zengin bir karışımla başlamak. Günün erken saatlerinde bedenimiz hala uyku süresince bedenin temizlenmesi ve yenilenmesinden kaynaklanan süreçlerle başa çıkmaktadır. Bu nedenle ağır bir kahvaltı bedeni zorlayacaktır ve enerjimizin düşmesine neden olacaktır. Taze sebze meyve suları ise hızlı bir şekilde emilebilen ve kullanılabilen enerji sağlar.    

Juicy Life sebze meyve sularını ne kadar sürede tüketmeliyim?

Sıkım yöntemi nedeniyle Juicy Life sebze meyve suları buzdolabında +4 derecede 3 gün tazeliğini ve besin değerini korumaktadır. Dikkat etmeniz gereken şey şişeleri teslim alır almaz buzdolabına koymaktır. Açılan ve içeriği havayla temas eden şişelerin hemen tüketilmesi önerilir. 3 günlük raf ömrü hiç açılmamış şişeler için geçerlidir.

Juicy Life sebze meyve sularını neden cam şişede?

Çünkü gıdayla teması en sağlıklı olan madde camdır. Sizlere sağlık kazandırmak amacıyla hazırlanan arındırıcı sebze meyve sularını plastik şişede sunmak amacımıza ters düşerdi. Sağlıklı plastik diye birşey yoktur. Hayatınızdaki plastik miktarını azaltmak için elinizden geleni yapmanızı öneririz.  

Cam şişeleri geri alıyor musunuz?

Juicy Life ürünlerinin cam şişede olmasının nedeni doğayı ve insanları korumak. Bu sebeple cam şişelerin geri dönüşümünü sağlamak adına şişeler depozitoludur. Bir dahaki siparişinizde bize getirdiğiniz şişe başına 1 TL indirim kazanıyorsunuz. 

Juicy Life içeceklerinde değişiklik yapabilir miyim?

Tabii ki. Eğer her hangi bir içeriğe alerjiniz ya da intolerasınız varsa belirtmeniz yeterli. Bizi arayarak ya da e-posta ile bilgilendirebilirsiniz. Bu durumda içeceğiniz size özel olarak tekrar formüle edilecektir.

Aynı üründe tat ya da renk farkı olması normal mi?

Evet bu tarz farklılıklar normal. Özellikle farklı mevsimlerde aynı sebze ya da meyvelerin tatları ve yapısı farklı olabiliyor. Bu da son ürün olan sebze meyve sularına yansıyor. Juicy Life olarak size her zaman aynı tazelik ve kalitede hizmet vermek için çalışıyoruz. 

Bekleyen ürünlerde çökelme olması normal mi?

Evet. Bekleyen sebze meyve sularının üst kısmında serum gibi bir katman oluşması gayet normal. Bu nedenle içmeden önce çalkalamayı unutmamak gerekiyor. 

Şişelerin üzerindeki numaralara uymak zorunda mıyım?

İçeceklerin sıralaması gün içerisindeki bedensel ve zihinsel ihtiyaçlara göre ayarlanmıştır. Yine de benim ihtiyaçlarım daha farklı diyorsanız dilediğiniz sıralama ile içecekleri tüketebilirsiniz.

Neden detoks yapmalıyız?

Çünkü modern hayatın bedenimizi kirletme hızı bedenin kendini arındırma hızından çok daha fazla. Detoks yaparak bedenimize kendisini temizleme işleminde yardımcı oluyoruz. Aslında detoks bedeninize seni seviyorum ve önemsiyorum demenin en güzel yolu.

Kaç günlük detoks yapmalıyım?

Bu sorunun ideal cevabı 7 gün fakat bunu uygulamak yoğun şehir hayatında ve bu konuda hiç bir deneyimi olmayanlar için biraz zor. Bu nedenle ilk defa sebze meyve suları ile detoks yapacaklara önerimiz 3 gün. O bile bana fazla diyorsanız 1 günlük bir deneme yapmanız hiç yapmamanızdan iyidir. 

Ne kadar sıklıkta detoks yapmalıyım?

Bu sorunun cevabı tamamen size kalmış. Ne kadar sık o kadar iyi. Bedeninizin ihtiyaçlarına kulak vererek kendi rutininizi belirleyebilirsiniz. Önerimiz mevsim dönüşlerinde uzun(5 ya da 7 gün), yeniay ve dolunayda 1 günlük detoks programı uyguayarak bedende birikmiş toksinlerin atılması için doğru ortamı sağlamak.

Detoksun yan etkileri var mıdır?

Günlük hayattaki beslenme ve yaşam biçimin detoks sürecini nasıl geçireceğini belirler. Çok fazla kahve, şekerli gıdalar, alkol, sigara tüketenlerin detoks deneyimi biraz tatsız olablir. Bu bedenin temizlendiğinin bir göstergesidir. Bu deneyimi zararlı bu maddeleri hayatınızdan çıkarmak için bir motivasyon haline dönüştürmeyi ve mümkünse bol bol dinlenmeyi öneriyoruz. Su içmeyi unutmayın. Eğer çok rahatsız olursanız detoksa son verebilirsiniz. Ciddi bir rahatsızlık hissederseniz doktorunuza danışın.  

Kimlerin sebze meyve suları ile detoks yapması sakıncalı olabilir?

Gebelik ve emzirme sırasında sadece sebze meyve suları ile beslenmek ihtiyaçları karşılamayabilir. Diyabet ve hipoglisemi rahatsızlıkları olanlar sadece sebze meyve sularından oluşan detoks programlarını tercih etmemelidir. Bu durumlarda besin desteği olarak normal öğün yanında ya da ara öğün olarak tüketilebilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar ve düzenli ilaç kullananlar her hangi bir detoks programına başlamadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Sebze meyve suları ile detoks yapınca kilo verecek miyim?

Bu sorunun cevabı evet ama öncelikli amacımız kilo vermek değil, bedeni arındırmak. Yağ yakabilmek için vücudunuzun alkali olması gerekir. Detoks ile bu sağlanır. Daha sonra da sağlıklı beslenmeye devam ettiğinizde ideal kilonuza zaman içinde ulaşacaksınız.

Tüm bu sebze ve meyveleri yesek de aynı etkiyi görmeyecek miyiz?

1 gün boyunca tüketilen 3 litre sebze ve meyve suyunu elde etmek için kullanılan miktarda çiğ sebze ve meyve yemek pek çoğumuz için imkansız ve tabii ki mümkün olanlar için de oldukça yorucu olacaktır. Ayrıca insanlar genelde çiğ brokoli ya da ıspanak yemeye pek sıcak bakmıyor ne yazık ki...